top of page

Özel Özgür Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde Periodontoloji Uzmanı olarak hastalarını kabul etmektedir.

Mesleki ilgi alanları arasında; ileri implant cerrahisi, kemik ve diş eti oluşturma yöntemleri (kemik grefti, bariyer membran uygulamaları, bağ dokusu grefti), diş eti hastalıkları ve tedavisi, diş eti çekilme tedavileri, PRF uygulamaları, gömülü diş operasyonları, gülüş tasarımı, pembe estetik, diş eti gülümsemesi (Gummy Smile) tedavisi, açık ve kapalı yöntem ile sinüs kaldırma operasyonları, estetik diş hekimliği, dijital diş hekimliği, dental fotoğrafçılık yer almaktadır.

 

Ulusal ve uluslararası birçok kongreye katılan Uzm. Dt. Mehmet Özgür Türk Diş Hekimleri Birliği (TDB), Türk Periodontoloji Derneği (TPD), European Federation of Periodontology (EFP), European Association for Osseointegration (EAO), International Team for Implantology (ITI), Osseder Osseointegrasyon Derneği üyesidir.

Uzman Diş Hekimi

Mehmet Özgür

Diş Eti Hastalıkları & İmplantoloji

Diş Hekimi Mehmet Özgür Mecidiyeköy Diş Hekimi Kliniği.jpg

2012 Plovdiv Tıp Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamladı.

 

2012-2014 Özel Aksa ADSP ve Medicana Bahçelievler Diş Hastanesi’nde Diş Hekimi olarak görev yaptı.

2018 “Trombositten Zengin Fibrin Hazırlanmasında Farklı Santrifüj Parametrelerinin Büyüme Faktörleri ve Sitokin Değerleri Üzerine Etkisi” konulu tezini sunarak Hacettepe Üniversitesi Periodontoloji Anabilim dalında uzmanlığını tamamladı.

 

2018-2022 Uzman Diş Hekimi olarak Liv Hospital Ulus ve Acıbadem Ataşehir Tıp Merkezinde görev yaptı.

 

2022 Kurucu ortağı olduğu Özel Özgür Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde Periodontoloji Uzmanı olarak hastalarını kabul etmektedir.

bottom of page