top of page

Tedaviler

Dolgu ve Kanal Tedavisi

Diş çürüğü oluşmaya başladığında erken evrede tespit edilirse, dolgu yapılarak dişin canlılığı korunabilir. Eğer çürük diş sinirine ulaşmışsa, gece uyandıran ağrı varsa, abse, kist vb mevcutsa dişe kanal tedavisi yapmak gereklidir. Dişe dolgu mu kanal tedavisi mi yapılacağına röntgen filme bakılarak ve ağız içi muayene yapılarak karar verilir.

 

Rubber-dam uygulaması: Dolgu ve kanal tedavileri sırasında ilgili bölgenin kan ve tükürükten izole edilmesi çok önemlidir. İşlem sırasında tükrük veya kan sızıntısı olursa tedavi başarısız olur. Rubber dam uygulaması ile ilgili alanda tam izolasyon sağlanır ve yapılan tedavinin kalitesi artar.

Hasta Yorumları

"Mehmet bey ve hatice hanım 20 lik diş, dolgu ve gömülü diş operasyonlarımi o kadar titizlikle yapti ki minnettarım. Özellikle gömülü köpek dişimin operasyonu hem benim korktuğum hem de başka merkezlerde gözümün korkutuldugu bir operasyondu. Önerilerine harfiyen uydum hiç bir şişliğim morarmam olmadı.operasyon günü dışında ağrı kesici ihtiyacım da olmadı. 2. Gün sonrası istediğim herseyi yedim içtim ellerinize emeğinize sağlık profesyonellikleriyle ve titizlikleriyle gönül rahatlığıyla önerimdir."

Müge A.

“Dolgu ve implant işlemi yaptırdım.. çok ilgili ve alanında uzman doktorlarımız herkese tavsiye ederim.”

Utku M.

"Diş çürümesi sebebiyle randevu alarak görüşmeye gittiğim ve Mehmet Bey'in detaylı bir değerlendirmesi ile beraber 4 adet diş tedavimi gerçekleştirdik. Oktay Bey'e iki diş dolgu ve bir diş kanalı tedavi sürecindeki yaklaşımı için teşekkür ederim. Uzun süredir korktuğum ve ertelediğim 20'lik diş çekiminin çok kolay ve ağrısız olmasını sağladığı için de Mehmet Bey'e teşekkür ederim. Ayrıca konuşmanın mümkün olmadığı bu süre içerisinde ne demek istediğinizi anlayıp, ona göre gerekli desteği sağlayan sevgili Merve Hanım'a da teşekkür ederim. Ağız ve diş sağlığınız için güvenebileceğiniz harika bir ekip var, her şey için tekrar teşekkürler 🙏🏼😊"

Selvi A.

"Hatice hanıma Diş çürüğü ve diş eti kanaması problemi ile gittim. Hatice hanım hem diş eti tedavimi hem de dolgularımı yaptı. Diş eti problemimin neden kaynaklandığını ve nasıl tedavi edebileceğimizi detaylı anlattı. İşine çok hakim, Güleryüzlü ve ilgili bir hekim, tüm sorularıma çok açıklayıcı cevaplar verdi. Tedavim hızlı ve konforlu bir şekilde bitti. Kesinlikle tavsiye ederim"

Er. K.

"9 senedir beklediğim gülümsememe Hatice hanım sayesinde kavuştum :) gülünce çok fazla gözüken diş etlerime gereken müdahaleyi olması gerektiği şekilde hastayı düşünerek anlayarak yaptı ve sonucunda çok mutlu etti.. Eli çok hafif gerek işlem sırasında gerek işlem sonrası iyileşme sürecinde hiçbir acı yaşamadım. Bundan sonraki adresim her zaman Hatice hanım olacaktır :)"

De. L.

"Dr. Alpay hem diş eti sağlığı konusunda sorduğum soruları tatmin edici bir şekilde cevapladı, hem de benim durumuma uygun bir tedavi planı çıkardı. Verdiği bilgiler ve gösterdiği ilgiden çok memnun kaldım, teşekkürler!"

Z. R.

"Diş eti problemi ve bunun yanında birkaç dişimde sıkıntı vardı. Hatice Hanım güler yüzü ve son derece güven veren bir şekilde çok net ve basit bir dille bana neler yapılması gerektiğini anlattı. Tedavim tamamlandı. Hem bu süreçte hem de sonrasında hiç bir sıkıntı yaşamadım. Son derece memnun kaldım ve gönül rahatlığı ile tüm aileme ve dostlarıma tavsiye ediyorum."

D. S.

"Uzun süren diş hekimi arayışlarım ve pek memnun kalmadığım eski tecrübelerimden sonra bir arkadaşım vasıtasıyla Hatice Hanım ile tanıştım. Bu kadar genç, bilgili ve tecrübeli olması beni çok memnun etti çünkü diğer diş hekimlerim hekim olarak çok iyi olmalarına rağmen beni anlamıyorlardı, estetik kaygılarımı anlayanlar ise işe çok ticari bakıyor bu da beni çok rahatsız ediyordu. Diş bakımının sağlık açısından olduğu kadar estetik açılardan da çok önemli olduğunu düşünüyorum ve bir diş hekiminin kaygılarınızı geçiştirmek veya para kazanma amacı gütmek yerine sizin isteklerinizi anlaması ve size önem vermesi gerektiğini düşünüyorum. Birkaç ufak işlem (diş temizliği vs.) dışında diş eti kestirme operasyonu yaptırdım ve hepsinden çok memnun kaldım. Biraz göz korkutucu bir operasyon olmasına rağmen Hatice Hanımın eli çok hafifti ve operasyon sonrasında ağrı kesiciye bile ihtiyaç duymadım. Operasyon sonrasındaki her aşamada benimle birebir iletişime geçerek her aşamanın sağlıklı ilerlediğinden emin oldu. Sonunda bunalmaya başladığım diş hekimi arayışlarım Hatice Hanım ile son buldu ve kendisi benim gibi düşünen herkese gönül rahatlığıyla tavsiye edebileceğim bir hekim."

G.

"İbrahim hocam inanılmaz iyi bir doktor. Sayesinde dişlerimdeki tüm sorunlardan kurtuldum. Ekibe ayrı teşekkürler güleryüz ve sıcak yaklaşımları için🙏🏼"

Yağmur Kalender Y.

“Yaptırdığım her işlemden çok memnun kaldım. Çok steril bir ortam ve hekimlerin eli çok hafif. Çekim, dolgu, diş temizliği, kaplama ve implant yaptırdım hepsinden çok memnunum sonrasında da herhangi bir sorun yaşamadım.”

Begüm U.

“Uzun zamandır iyi bir dişçi ararken mahalle muhtarının tavsiye üzerine gittim. Hayatımda en memnun kaldığım diş kliniği. Hatice hanımın elleri çok hafif, hiç acıtmıyor ve kısa sürede mükemmel şekilde işlemleri tamamlıyor. Hatice hanıma güler yüzlü iyi hizmetinden dolayı çok teşekkür ederim.”

Mürüvvet Ö.

"I had my gum graft done by Doctor Hatice, with excellent results! She is empathetic and I felt very cared for right after the surgery and during the healing process. I recommend Doctor Hatice to everyone who wants to smile proudly again, just like me:). The knowledge of English is an additional advantage. I recommend one hundred percent!
Thank you Doctor"

We. A.

"Daha önce Ankara dan da hastası olduğum sayın Hatice Alpay'ı yeni iş yerlerinde de ziyaret ettim, diş taşı temizliği, dolgu ve dış parlatma işlemleri büyük bir özen ve hassasiyetle tamamlandı. Teşekkür ederim"

Re. U.

"Hatice hanımı diş eti çekilme sorunumun artması sonucu iyi bir periontoloji uzmanı arayışımla internet aracılığı ile buldum. (kavuştum ) Daha önce diş ve çene cerrahisi uzmanı doktorum tarafından yapılan diş taşı temizliğim diş etlerimin yaralanması ile sonuçlanmıştı ve bunu hatice hanımın diş eti küretajı sonunda sıfır kan ve tahrişle biten işlem sonucunda farkı fark ettim. Şuan kokusuz ve sağlıklı diş ve dişetimi göstererek kocaman gülümsüyorum hepinize tekrar Teşekkürler Hatice hanım"

S. E.

"Dişeti rahatsızlığım nedeniyle çok kereler diş koltuğuna oturmak zorunda kaldım ve sonuç hep ameliyat olmamdan yana çıktı. Hatta tek taraftan ameliyat oldum da. Hatice Hanım'a bu site sayesinde ulaştım. Kendisi muayene sonucunda benim ameliyata ihtiyacımın olmadığını güzel bir küretaj ve benim yapacağım etkili bakım ile diş etlerimin sağlıklarına kavuşacağını söyledi. Ben ameliyat diyeceğinden o kadar emin olarak gittim ki, Hatice Hoca'nın dediklerine inanamadım. İki seansda küretaj yapıldı. Sallanan 20'lik dişlerim çekildi. Ufacık bir dokunmada kanayan diş etlerim artık fırçalarken bile kanamıyor. Hatice Hanım'a çok teşekkür ediyorum, gerçekten de çok iyi bir doktor. Eğer size diş etlerinizden ameliyat olmanızı söylüyorlarsa size tavsiyem Hatice Hocaya görünmeden sakın ameliyat olmayın."

B.

"Diş eti cekilmesi rahatsizligimdan dolayı özel bir kliniğe gidecektim Bir arkadaşım bana kendi çalıştığı bir firmanın kliniği ni tavsiye etti ve benim için randevu aldı. Ve yaptığı işte son derece başarılı titiz ve işini severek Yapan Hatice Hanım ile karşılaştık. Çok ilgilenerek anlatarak dişlerim deki çürük leri diş eti problemlerini muayene ederek ve yapılması gerekleri anlatarak Dört gün süren tedaviye başladık işindeki titizligi elinin hafifligi hastasiyla ilgilenmesi sorunlarını dinlemesi ve çözüm uretmesi tedavi şekli uygulaması ve anlatmasi Beni ve okuduğum kadarıyla diğer hastlarini çok memnun etti. Ellerine sağlık Hatice Hoca çok teşekkür ederim. Rabbim işiniz de size yardımcı olsun INŞAALLAH. Başarılar.."

M. Y.

"Dis temizligi ve dolgu amaciyla Dr. Hatice hanim ile tanismis oldum ve iyi ki de tanismisim; tedavimden cok memnunum. Kendisi tedavi oncesi muayenelerde, tedavi sirasinda, ve tedavi sonrasi tavsiyeleri ile cok kaliteli tedavi imkani sundu. Hasta ile iletisimi cok iyi, her turlu sorularima samimiyetle ve hastaya hitap eden ifadelerle cok aciklayici bir sekilde ve sabirla cevap verdi. Ayrica agiz ve dis yapim ve sagligimla ilgili bilgiler vererek, dis bakimi konusunda yaptigim muhtemel hata ve eksiklikleri, ve cozum yollarini da cok kibar bir sekilde ifade etti. Kendisine bundan sonraki dis sagligim konusunda da mutlaka basvuracagim. Doktorumuz oldukca guvenilir bir insan, tereddutsuz tavsiye ediyorum"

E. G.

bottom of page