top of page

Tedaviler

İmplant ve İmplant Üstü Protez Uygulamaları

Günümüzde implant uygulaması, hastanın diş kaybının telafi edilmesinde seçilmesi gereken ilk tedavi seçeneği olarak karşımıza çıkar.  İmplantlar titanyumdan üretilen biyolojik dokulara uyumlu yapay diş kökleridir.

İmplant uygulaması öncesi kemik, 3 boyutlu diş tomografileriyle incelenir ve çene kemiğinin tedaviye uygun olup olmadığına karar verilir. İmplantın uygulaması lokal anestezi altında yapılır ve ağrısız bir işlemdir. İmplant yerleşmesini takiben 2-3 aylık iyileşme sonunda implant üstü porselen aşamasına geçilir. Biz kliniğimizde implant üstü porselen olarak,  okluzalden vidalı sistem kullanmaktayız.  Bu sistem ile, senelik kontrol seansları daha kolay yapılır ve biyolojik dokulara yapıştırıcı artık kaçma ihtimali olmadığı için uzun dönemde implant tedavileri daha başarılı olmaktadır.

Diş çekimi ile Aynı anda implant uygulamaları, eğer kemik yapısı uygunsa, çok sıklıkla uyguladığımız bir tedavi çeşitidir. İşlem öncesi diş tomografisi çekilir ve çene kemiğinin yapısı incelenir. Kemik yapısı uygunsa, dişin çekilmesini takiben implant yerleştirilir. Bazı durumlarda hemen üzerine geçici bir protez de yapılabilir, böylece hiç dişsiz kalmazsınız. Ardından 2-3 aylık iyileşme süreci beklenir ve kalıcı protez yapılır

bottom of page