top of page

Tedaviler

İmplant ve İmplant Üstü Protez Uygulamaları

Günümüzde implant uygulaması, hastanın diş kaybının telafi edilmesinde seçilmesi gereken ilk tedavi seçeneği olarak karşımıza çıkar.  İmplantlar titanyumdan üretilen biyolojik dokulara uyumlu yapay diş kökleridir.

İmplant uygulaması öncesi kemik, 3 boyutlu diş tomografileriyle incelenir ve çene kemiğinin tedaviye uygun olup olmadığına karar verilir. İmplantın uygulaması lokal anestezi altında yapılır ve ağrısız bir işlemdir. İmplant yerleşmesini takiben 2-3 aylık iyileşme sonunda implant üstü porselen aşamasına geçilir. Biz kliniğimizde implant üstü porselen olarak,  okluzalden vidalı sistem kullanmaktayız.  Bu sistem ile, senelik kontrol seansları daha kolay yapılır ve biyolojik dokulara yapıştırıcı artık kaçma ihtimali olmadığı için uzun dönemde implant tedavileri daha başarılı olmaktadır.

Diş çekimi ile Aynı anda implant uygulamaları, eğer kemik yapısı uygunsa, çok sıklıkla uyguladığımız bir tedavi çeşitidir. İşlem öncesi diş tomografisi çekilir ve çene kemiğinin yapısı incelenir. Kemik yapısı uygunsa, dişin çekilmesini takiben implant yerleştirilir. Bazı durumlarda hemen üzerine geçici bir protez de yapılabilir, böylece hiç dişsiz kalmazsınız. Ardından 2-3 aylık iyileşme süreci beklenir ve kalıcı protez yapılır

Ekran Resmi 2024-05-07 13.58.34.png

Hasta Yorumları

Uzmanlık ve tecrübenin samimiyetle birleştiği emin ellerdesiniz. İmplant tedavisi için tercih ettik ve çok memnun kaldık. Annemin çenesine tam 8 adet implant yerleştirildi. Diş çekimleri, kanal tedavileri ve daha bir çok işlemin olduğu bu uzun süreç Mehmet Bey ve Hatice Hanım maharetli elleri ve kusursuz planlamasıyla zahmetsizce ve çok keyifli geçti.

Yapılacak her işlem öncesi annemin detaylı bilgilendirilmesi, doğru ve fonksiyonel implant markasının belirlenmesinde bizi yönlendirmeleri kendilerine olan güvenimizi kat be kat artırdı.

Bir çok diş hekimin implant seçiminde sadece markaların menşeilerinden Alman-Amerikan-Kore-Yerli diye bahsederek hasta tercihine bıraktığı bu konuda profesyonelce yaklaşımlarıyla bizim en doğru seçimi yapmamızda çok yardımcı oldular.

Dişçi koltuğuna yaslanın ve dişlerinizi Mehmet ve Hatice Hanım’ın ellerine bırakın. :)

Serdar S.

“Yaptırdığım her işlemden çok memnun kaldım. Çok steril bir ortam ve hekimlerin eli çok hafif. Çekim, dolgu, diş temizliği, kaplama ve implant yaptırdım hepsinden çok memnunum sonrasında da herhangi bir sorun yaşamadım.”

Begüm U.

“Merhabalar Özgür dental clinic de diş eti çekilmesi,kemik tozu uygulaması,implant,köprü, diş eti yaması gibi uzun işlemler sonrası saglikli dislerime kavustum. Mehmet bey ve Hatice hanım işlerini çok iyi yapan ve ilgili olmalarından dolayı çok memnun kaldım.Dis ile ilgili sorun yaşayan tüm herkesin gönül rahatlığıyla tedavi olabileceği çok güzel bir klinik. Tekrar teşekkürler.”

Levent K.

"Mehmet Bey son derece işine hakim, titiz ve hastayı açıklamalarıyla rahatlatan bir doktor. İmplant ve tünel operasyonu yaptırdım. Öncesi ve sonrasında takip ve iletişim çok önemli ve Mehmet Bey her aşamada bilgi verdi. Kesinlikle tavsiye ederim. Ayrıca yeni yeri tertemiz ferah ve donanımlı. Bir kez giderseniz bi daha bırakmazsınız.


Aynı şekilde Hatice Hanım da kaplama yaptı ve son derece dikkatli, detaylara önem veren ve işini severek yapan bir doktor. Her ikisine de çok teşekkür ederim.


Düzenli kontrollerde görüşmek üzere"

Şebnem K.

"Yarım kalmış implant tedavimi Hatice hocam sorunsuz ve acısız bir şekilde kısa zamanda tamamladı ve beni diş sağlığıma kavuşturdu. Ellerine ve emeğine sağlık Hatice hocanın. Hastalarına çok özen gösteren bir klinik olmasının yanında ayrıca da çok temiz. Teşekkür ederim ilginize ve emeğinize."

Pelin K.

"Dişeti rahatsızlığım nedeniyle çok kereler diş koltuğuna oturmak zorunda kaldım ve sonuç hep ameliyat olmamdan yana çıktı. Hatta tek taraftan ameliyat oldum da. Hatice Hanım'a bu site sayesinde ulaştım. Kendisi muayene sonucunda benim ameliyata ihtiyacımın olmadığını güzel bir küretaj ve benim yapacağım etkili bakım ile diş etlerimin sağlıklarına kavuşacağını söyledi. Ben ameliyat diyeceğinden o kadar emin olarak gittim ki, Hatice Hoca'nın dediklerine inanamadım. İki seansda küretaj yapıldı. Sallanan 20'lik dişlerim çekildi. Ufacık bir dokunmada kanayan diş etlerim artık fırçalarken bile kanamıyor. Hatice Hanım'a çok teşekkür ediyorum, gerçekten de çok iyi bir doktor. Eğer size diş etlerinizden ameliyat olmanızı söylüyorlarsa size tavsiyem Hatice Hocaya görünmeden sakın ameliyat olmayın."

B.

Doktor hanıma diş eksikliği ve pembe estetik için gittim. Hem implantlarımı hem de asimetrik diş etlerimi ameliyat etti ve çok memnun kaldım. Doktor hanimin guleryuzu beni cok rahatlatti ve isinde cok basarili olması nedeniyle bir kadin olarak cok gurur duydum. İslemlerimi sakin bir sekilde basariyla tamamladi.

S. Y.

"Temiz,kaliteli ve profesyonel.Doktor Mehmet Özgür bey ve doktor Hatice özgür hanıma özverili ve titiz çalışmalarından dolayı çok teşekkür ederiz. Kalitesiz ucuz maliyet nedeni ile gitmiş olduğumuz doktorun hatalı implant atımı nedeni ile 1 yıldır yaşadığımız sorunları bitirdikleri için özgür dental clinic e çok teşekkür ederiz . Dış tedavisi ve implantta mükemmel sonuç"

Arsen M.

“Anne şefkati ve heykel sanatçısı ustalığıyla dişlerinize tedavi uygulansın istiyorsanız buraya gelin. Uygulanan tedavilerden ve ilgiden dolayı her işlem için ailecek burayı tercih ediyoruz."

Hasan Efe A.

"Mehmet bey Hatice hanım sizlere çok teşekkür ediyorum dişlerim çok güzel. Ve çok doğal oldu .implantan çok korkuyordum hiçte korkulacak bir şey degilmis tedavi süresince hiç ağrı acı hissetmedim düşlerim o kadar güzel olduki gören soruyor kim yaptı harika olmuş diye . elinizin hafifliği guleryuzlulugu içiin size ne kadar teşekkür etsem azdır harikasınız ellerinize emeğinize yüreğinize sağlık 👏 çok teşekkür ederim 👋👋"

Sibel T.

"Hatice Hanım iyi bir uzman.Daha önce hizmet verdiği hastanede gelmiştim ve çok memnun kaldım.Benim dişlerimde problemler vardı.Hatice Hanım sağolsun iki dişime implant yaptı.Hala da kullanıyorum. Hep dua ediyorum kendisine.Hanımefendiliği, naifliği,kibarlığı çok güzel. Hasta dostu bir insan. O yüzden çok memnun kaldım.Başka hastalara da tavsiye ediyorum."

A.

"Diş eti cekilmesi rahatsizligimdan dolayı özel bir kliniğe gidecektim Bir arkadaşım bana kendi çalıştığı bir firmanın kliniği ni tavsiye etti ve benim için randevu aldı. Ve yaptığı işte son derece başarılı titiz ve işini severek Yapan Hatice Hanım ile karşılaştık. Çok ilgilenerek anlatarak dişlerim deki çürük leri diş eti problemlerini muayene ederek ve yapılması gerekleri anlatarak Dört gün süren tedaviye başladık işindeki titizligi elinin hafifligi hastasiyla ilgilenmesi sorunlarını dinlemesi ve çözüm uretmesi tedavi şekli uygulaması ve anlatmasi Beni ve okuduğum kadarıyla diğer hastlarini çok memnun etti. Ellerine sağlık Hatice Hoca çok teşekkür ederim. Rabbim işiniz de size yardımcı olsun INŞAALLAH. Başarılar.."

M. Y.

bottom of page