top of page

Tedaviler

Pembe Estetik

Diş etlerinin gülümseme sırasında fazla görünmesi diş eti gülümsemesi (gummy smile) olarak adlandırılır. Diş etlerinin fazla görünmesi, kısaca 2 sebeple olabilir. Birincisi dişlerin üzeri fazla diş eti ile örtülüdür. İkincisi ise üst dudak gülümseme sırasında fazlaca yukarı kalkmaktadır​.

Estetik kron boyu uzatma tedavisi ile dişlerin üzerini örten fazla diş eti kesilir ve diş-diş eti arasındaki ideal oran oluşturulur.

Reverse vestibüloplasti (dudağın yeniden konumlandırılması) ile fazla yukarı kalkan üst dudak daha aşağıda konumlandırılır ve gülümseme sırasında üst dudak yukarı çıkamaz.

Hasta Yorumları

"I had my gum graft done by Doctor Hatice, with excellent results! She is empathetic and I felt very cared for right after the surgery and during the healing process. I recommend Doctor Hatice to everyone who wants to smile proudly again, just like me:). The knowledge of English is an additional advantage. I recommend one hundred percent!
Thank you Doctor"

We. A.

"9 senedir beklediğim gülümsememe Hatice hanım sayesinde kavuştum :) gülünce çok fazla gözüken diş etlerime gereken müdahaleyi olması gerektiği şekilde hastayı düşünerek anlayarak yaptı ve sonucunda çok mutlu etti.. Eli çok hafif gerek işlem sırasında gerek işlem sonrası iyileşme sürecinde hiçbir acı yaşamadım. Bundan sonraki adresim her zaman Hatice hanım olacaktır :)"

De. L.

"Dr. Alpay hem diş eti sağlığı konusunda sorduğum soruları tatmin edici bir şekilde cevapladı, hem de benim durumuma uygun bir tedavi planı çıkardı. Verdiği bilgiler ve gösterdiği ilgiden çok memnun kaldım, teşekkürler!"

Z. R.

"Diş eti problemi ve bunun yanında birkaç dişimde sıkıntı vardı. Hatice Hanım güler yüzü ve son derece güven veren bir şekilde çok net ve basit bir dille bana neler yapılması gerektiğini anlattı. Tedavim tamamlandı. Hem bu süreçte hem de sonrasında hiç bir sıkıntı yaşamadım. Son derece memnun kaldım ve gönül rahatlığı ile tüm aileme ve dostlarıma tavsiye ediyorum."

D. S.

"Uzun süren diş hekimi arayışlarım ve pek memnun kalmadığım eski tecrübelerimden sonra bir arkadaşım vasıtasıyla Hatice Hanım ile tanıştım. Bu kadar genç, bilgili ve tecrübeli olması beni çok memnun etti çünkü diğer diş hekimlerim hekim olarak çok iyi olmalarına rağmen beni anlamıyorlardı, estetik kaygılarımı anlayanlar ise işe çok ticari bakıyor bu da beni çok rahatsız ediyordu. Diş bakımının sağlık açısından olduğu kadar estetik açılardan da çok önemli olduğunu düşünüyorum ve bir diş hekiminin kaygılarınızı geçiştirmek veya para kazanma amacı gütmek yerine sizin isteklerinizi anlaması ve size önem vermesi gerektiğini düşünüyorum. Birkaç ufak işlem (diş temizliği vs.) dışında diş eti kestirme operasyonu yaptırdım ve hepsinden çok memnun kaldım. Biraz göz korkutucu bir operasyon olmasına rağmen Hatice Hanımın eli çok hafifti ve operasyon sonrasında ağrı kesiciye bile ihtiyaç duymadım. Operasyon sonrasındaki her aşamada benimle birebir iletişime geçerek her aşamanın sağlıklı ilerlediğinden emin oldu. Sonunda bunalmaya başladığım diş hekimi arayışlarım Hatice Hanım ile son buldu ve kendisi benim gibi düşünen herkese gönül rahatlığıyla tavsiye edebileceğim bir hekim."

G.

"Doktor hanıma diş eksikliği ve pembe estetik için gittim. Hem implantlarımı hem de asimetrik diş etlerimi ameliyat etti ve çok memnun kaldım. Doktor hanimin guleryuzu beni cok rahatlatti ve isinde cok basarili olması nedeniyle bir kadin olarak cok gurur duydum. İslemlerimi sakin bir sekilde basariyla tamamladi"

S. Y.

"Hatice hanımı diş eti çekilme sorunumun artması sonucu iyi bir periontoloji uzmanı arayışımla internet aracılığı ile buldum. (kavuştum ) Daha önce diş ve çene cerrahisi uzmanı doktorum tarafından yapılan diş taşı temizliğim diş etlerimin yaralanması ile sonuçlanmıştı ve bunu hatice hanımın diş eti küretajı sonunda sıfır kan ve tahrişle biten işlem sonucunda farkı fark ettim. Şuan kokusuz ve sağlıklı diş ve dişetimi göstererek kocaman gülümsüyorum hepinize tekrar Teşekkürler Hatice hanım"

S. E.

"Dişeti rahatsızlığım nedeniyle çok kereler diş koltuğuna oturmak zorunda kaldım ve sonuç hep ameliyat olmamdan yana çıktı. Hatta tek taraftan ameliyat oldum da. Hatice Hanım'a bu site sayesinde ulaştım. Kendisi muayene sonucunda benim ameliyata ihtiyacımın olmadığını güzel bir küretaj ve benim yapacağım etkili bakım ile diş etlerimin sağlıklarına kavuşacağını söyledi. Ben ameliyat diyeceğinden o kadar emin olarak gittim ki, Hatice Hoca'nın dediklerine inanamadım. İki seansda küretaj yapıldı. Sallanan 20'lik dişlerim çekildi. Ufacık bir dokunmada kanayan diş etlerim artık fırçalarken bile kanamıyor. Hatice Hanım'a çok teşekkür ediyorum, gerçekten de çok iyi bir doktor. Eğer size diş etlerinizden ameliyat olmanızı söylüyorlarsa size tavsiyem Hatice Hocaya görünmeden sakın ameliyat olmayın."

B.

"Diş eti cekilmesi rahatsizligimdan dolayı özel bir kliniğe gidecektim Bir arkadaşım bana kendi çalıştığı bir firmanın kliniği ni tavsiye etti ve benim için randevu aldı. Ve yaptığı işte son derece başarılı titiz ve işini severek Yapan Hatice Hanım ile karşılaştık. Çok ilgilenerek anlatarak dişlerim deki çürük leri diş eti problemlerini muayene ederek ve yapılması gerekleri anlatarak Dört gün süren tedaviye başladık işindeki titizligi elinin hafifligi hastasiyla ilgilenmesi sorunlarını dinlemesi ve çözüm uretmesi tedavi şekli uygulaması ve anlatmasi Beni ve okuduğum kadarıyla diğer hastlarini çok memnun etti. Ellerine sağlık Hatice Hoca çok teşekkür ederim. Rabbim işiniz de size yardımcı olsun INŞAALLAH. Başarılar.."

M. Y.

bottom of page