top of page

Gömülü 20 Yaş Diş Çekimleri

Gömülü 20 Yaş Diş Çekimleri

20 yaş dişleri çene kemiğinde en arkada yer alan dişlerdir. çene kemiği ile ilişkisine göre 3 farklı pozisyonda karşımıza çıkabilirler:

  • Sürmüş : çevresinde yapışık diş eti mevcutsa ve karşıt dişle fonksiyondaysa çekimlerine gerek duyulmaz.

  • Yarı gömülü: 20 yaş dişleri tam süremediği ve diş etinin altında yarı gömülü kaldığı durumlarda ilgili bölgeye gıda artıkları birikmekte ve burada kızarıklık, şişlik, kanama ve ağız kokusu oluşturmaktadır. Bu durumdaki dişlerin çekimleri uygundur.

  • Tam gömülü:20 yaş dişlerinin kemik altında pozisyonlandığı ve cerrahi çekim(dikişli) gereken durumdur.

Bu durumların dışında 20 yaş dişleri alt çenenin içinden geçen sinir ile yakın ilişkide olabilir. Bu durum radyograflarla tespit edilir ve diş çekimi sonrası oluşabilecek geçici/kalıcı uyuşukluk riski değerlendirilir, hastaya bilgi verilir.

20 yaş dişlerinin çekimi lokal anestezi altından yani ağrısız olmaktadır. İşleme sonrası dikkat edilmesi gereken durumlara uyulduğunda sorunsuz iyileşme olur

Hasta Yorumları

"Mehmet hocamız komplike 20lik diş çekimimi yaptı, Oktay hocamız da ön lamine dişlerimi yeniledi. İkisi de kusursuz, estetik ve fazlasıyla memnun kaldığım operasyon oldu. Güleryüzleri ve enerjileri ile her zaman ilk tercihim."

Ozan K.

"20 yaş gömülü dişimi çektirmek için doktor arayışı içindeydim. Tavsiye üzerine Hatice Hanımdan randevu aldım. İyi ki almışım diyorum. Güler yüzlü, detaylı açıklamaları ve dişimi en teknik şekliyle çekmesi paha biçilemezdi. Kendisine minnettarım"

Öz. Z.

"Dişçi fobisi olan biri olarak gözüm kapalı tavsiye ederim. Kendileriyle Google'dan ''gömülü 20'lik diş çekimi'' ni aratıp, yapılan yorumları dikkate almamla tanıştık. Çevremde herkes birilerini öneriyordu fakat onlarca yorumu görüp benzer şikayetlerin problemsizce çözüldüğünü görünce gitmeye karar verdim. İbrahim bey; önce muayane edip, fotoğraflarla hangi dişte hangi sorunlar olduğunu ve de neler yapılabileceğini söyledi. Beraberinde kendisinin çıkardığı planlamaya uyarak rahatsızlıkları teker teker çözmeye başladık. İlk sıkıntım olan ve diş etlerimde rahatsızlıklara dahi sebep olan, bir türlü çıkamayan ve çıkmamakta da ısrar eden gömülü 20'lik dişimin çekimini Mehmet Bey tereyağından kıl çeker gibi çekti... Hiçbir şey hissetmediğim gibi üstündeki kökleri 90 derece dönmüş olduğu söylenen bir 20'lik dişimi daha rahat bir şekilde çekti. İbrahim beyle de dolgularımı yenilediği gibi başka çürükleri de erkenden tespit edip ileride daha büyük problemlerle karşılaşmamı önledi. Tüm dişlerimi pırıl pırıl yapması da cabası... Kısaca hastaya, müşteri değil gerçekten hasta gözüyle bakan, planlama dışında ekstra masraf çıkarmayan, hayat kalitemi yükselten ve beni kısa sürede iyileştiren başta Mehmet ve İbrahim hocama sonrasında da tüm ekibine teşekkürü borç bilirim. İyi ki varsınız."

Alp Ş.

"Tertemiz, mis gibi bir klinik. Dr. Mehmet Özgür periontoloji konusunda gerçekten uzman. Ortodontistimin yönlendirmesiyle geldiğim bu klinikte hızlıca aksiyon alıp dişeti tedavim, biri gömülü 20’lik diş çekimlerim gerçekleştirdi Mehmet bey. Yapacağı her işlemi detaylandırarak sizi bilgilendiriyor. Özellikle dişeti sorunlarınız varsa gözünüz kapalı kendinizi emanet edebilirsiniz. Fiyatlar konusunda da yardımcı oluyorlar."

Tuğba Ö.

"Mehmet bey ve hatice hanım 20 lik diş, dolgu ve gömülü diş operasyonlarımi o kadar titizlikle yapti ki minnettarım. Özellikle gömülü köpek dişimin operasyonu hem benim korktuğum hem de başka merkezlerde gözümün korkutuldugu bir operasyondu. Önerilerine harfiyen uydum hiç bir şişliğim morarmam olmadı.operasyon günü dışında ağrı kesici ihtiyacım da olmadı. 2. Gün sonrası istediğim herseyi yedim içtim ellerinize emeğinize sağlık profesyonellikleriyle ve titizlikleriyle gönül rahatlığıyla önerimdir."

Müge A.

bottom of page