top of page

Tedaviler

Diş Eti Tedavileri

Diş eti çekilmesi, dişin kök yüzeyinin açığa çıkmasıdır. Açığa çıkmış kök yüzeyi sıcak ve soğukta hassasiyete neden olabilir ve çürümeye daha yatkındır.

 

Diş eti çekilmesi sebepleri arasında hatalı fırçalama ve sert diş fırçası kullanımı, hastanın diş eti biotipinin ince olması, dişlerin çapraşık olması , diş sıkma, diştaşı ve plak birikimi, hatalı yapılmış dolgu ve kaplamalar sayılabilir.

 

Diş eti çekilmesi tedavisinde amaç önce sebebin belirlenmesi ve buna uygun tedavinin yapılmasıdır. Tedavi öncesinde plak ve diş taşları uzaklaştırılıp ağız hijyen eğitimi verilir. Çünkü tedavi başarısında iyi bir ağız hijyneni anahtar faktördür.

Diş eti çekilmesi olan bölgede açığa çıkmış kök yüzeyini kapatmak için, hastanın kendi damağından diş eti dokusu alınır ve çekilme olan bölgeye transfer edilir. Tamamen hastanın kendi dokusu kullanıldığı için doku reddi söz konusu olmaz. Kök yüzeyinin kapanma yüzdesi, başlangıçtaki diş eti çekilme miktarıyla doğru orantılıdır. Birçok tedavimizde %100 kök yüzeyi kapanması gerçekleştirebiliyoruz.

Küretaj: Diş etinin altında diştaşları oluğu durumda, eğer kemik kaybı ileri düzeyde oluşmamışsa dikişsiz olarak, anestezi altında küretaj işlemi yapılır. Kök yüzeyindeki tüm taş ve plaklar temizlenir böylece şiş ve kızarık olan diş etleri hızlıca iyileşir. İyi bir ağız bakımı ile diş etleri sağlığına kavuşur.

Flap: Küretaj tedavisinin yeterli olmadığı durumlarda flap tedavisi yapılır. Dişlerin etrafında kemik kaybı fazla olduğunda, diş eti açılarak altındaki tüm diş taşları ve iltihabi dokular temizlenir. Gerekli durumlarda kemik tozu ve zarı eklenerek dikiş atılır. Flap tedavisi sonrası ağız bakımı iyi olursa, çekilecek durumda görünen dişler bile yıllarca ağızda kalabilmektedir

"Hatice hanıma diş eti çekilmesinden rahatsız olduğum için gitmiştim.Ağız kokusu ve diş eti kaybı yaşıyordum ve doktor korkum vardı.Önerildiğinde çok kibar bir şekilde ve adım adım neler yapabileceğmizi tedavide ne olması gerektiğini gösterdi.Tedavi bittikten sonra da gerekli önlemleri gösterdi ve güzel bir şekilde sonuçlandı.Güler yüzlülüğü ile hem diş ile olan kaygılarım gitti hem de eskisinden daha sağlıklı dişlerim oldu :)"

Me. N.

"Geldiğim günden beri çok memnun kaldım . Diş etiyle ilgili bütün problemlerimi iyileştirdi . Diş etiyle ilgili hasta olanlara mutlaka tavsiye ederim. Ayrıca dişlerinizde neye ihtiyacınız varsa onu gideren bir doktor Mehmet Özgür . Ben eşi ile ilgili yorumları okuyup gelmiştim . Eşi doğum izninde olduğu için Özgür Bey ilgilendi . Kendisinden çok memnun kaldım . Kendisine sonsuz teşekkür ederim. Bir de kliniğin hijyeni temizliği çok güzel . Çalışanlar güler yüzlü , kendinizi iyi hissederek , memnun kalarak ayrılıyorsunuz"

Erol K.

“I have had regular cleaning service in U.S. and other countries, excellent result, total professionalism and great price. Highly recommend them”

David K.

"I had my gum graft done by Doctor Hatice, with excellent results! She is empathetic and I felt very cared for right after the surgery and during the healing process. I recommend Doctor Hatice to everyone who wants to smile proudly again, just like me:). The knowledge of English is an additional advantage. I recommend one hundred percent!
Thank you Doctor"

We. A.

"9 senedir beklediğim gülümsememe Hatice hanım sayesinde kavuştum :) gülünce çok fazla gözüken diş etlerime gereken müdahaleyi olması gerektiği şekilde hastayı düşünerek anlayarak yaptı ve sonucunda çok mutlu etti.. Eli çok hafif gerek işlem sırasında gerek işlem sonrası iyileşme sürecinde hiçbir acı yaşamadım. Bundan sonraki adresim her zaman Hatice hanım olacaktır :)"

De. L.

"Diş etlerim yıllardır iltihaplıydı.Alt ön dişim apse yaptı, yükseldi ve sallanmaya başladı.Büyük stres yaşıyordum.Sabahları kalktığımda da ağzımın içi zehir gibi oluyordu.Sonrasında doktor hanımı buldum.Tedaviye muayenenin akabinde başladık.Kendisi ne yapacağını aşama aşama anlattı.Sallan dişimin altında hiç kemik kalmadığı için yanlarındaki dişlere içerden yapıştırdı. Diş etlerimi de tedavi etti.Diş etlerim artık açık pembe...Sabah uyandığımda da artık ağzımda o kötü tat yok.Doktor hanım gerçekten işinin ehli ve cana yakın birisi...Çok nazik ve eli de hafif. Doktor fobim olmasına rağmen onun ellerine dişlerimi bıraktığımda hiç endişe yaşamadım.Çok memnun kaldım.Sizlerin de diş eti sorununuz varsa ihmal etmeyin! Daha kolay bir aşamada tedavi edilme şansınız varsa kaçırmayın! Kendisine tekrar teşekkür ediyorum. Tavsiye ederim"

A.

“Merhabalar Özgür dental clinic de diş eti çekilmesi,kemik tozu uygulaması,implant,köprü, diş eti yaması gibi uzun işlemler sonrası saglikli dislerime kavustum. Mehmet bey ve Hatice hanım işlerini çok iyi yapan ve ilgili olmalarından dolayı çok memnun kaldım.Dis ile ilgili sorun yaşayan tüm herkesin gönül rahatlığıyla tedavi olabileceği çok güzel bir klinik. Tekrar teşekkürler.”

Levent K.

"Tertemiz, mis gibi bir klinik. Dr. Mehmet Özgür periontoloji konusunda gerçekten uzman. Ortodontistimin yönlendirmesiyle geldiğim bu klinikte hızlıca aksiyon alıp dişeti tedavim, biri gömülü 20’lik diş çekimlerim gerçekleştirdi Mehmet bey. Yapacağı her işlemi detaylandırarak sizi bilgilendiriyor. Özellikle dişeti sorunlarınız varsa gözünüz kapalı kendinizi emanet edebilirsiniz. Fiyatlar konusunda da yardımcı oluyorlar."

Tuğba Ö.

"Hatice hanıma Diş çürüğü ve diş eti kanaması problemi ile gittim. Hatice hanım hem diş eti tedavimi hem de dolgularımı yaptı. Diş eti problemimin neden kaynaklandığını ve nasıl tedavi edebileceğimizi detaylı anlattı. İşine çok hakim, Güleryüzlü ve ilgili bir hekim, tüm sorularıma çok açıklayıcı cevaplar verdi. Tedavim hızlı ve konforlu bir şekilde bitti. Kesinlikle tavsiye ederim"

Er. K.

"Kendisi çok kibar, çok iyi davranan bir insandı.Çok nazikti ve gerçekten işinin ehli biriydi.Çok da memnun kaldım.İşlem öncesinde ve sonrasında kontrollerde de bilgilendiriyor. Diş eti çekilmesi ile alakalı ameliyatımı gerçekleştirdi.Gayet iyiydi. Memnun kalmıştım.Sonrasında da kontrollere gittiğimde ilgili ve alakalıydı.Farklı şikayetlerim ile alakalı da bana yönlendirmelerde bulundu.Mutlaka tavsiye ederim kendisini."

K.

bottom of page