top of page

Tedaviler

İmplant ve İmplant Üstü Protez Uygulamaları

Günümüzde implant uygulaması, hastanın diş kaybının telafi edilmesinde seçilmesi gereken ilk tedavi seçeneği olarak karşımıza çıkar.  İmplantlar titanyumdan üretilen biyolojik dokulara uyumlu yapay diş kökleridir.

İmplant uygulaması öncesi kemik, 3 boyutlu diş tomografileriyle incelenir ve çene kemiğinin tedaviye uygun olup olmadığına karar verilir. İmplantın uygulaması lokal anestezi altında yapılır ve ağrısız bir işlemdir. İmplant yerleşmesini takiben 2-3 aylık iyileşme sonunda implant üstü porselen aşamasına geçilir. Biz kliniğimizde implant üstü porselen olarak,  okluzalden vidalı sistem kullanmaktayız.  Bu sistem ile, senelik kontrol seansları daha kolay yapılır ve biyolojik dokulara yapıştırıcı artık kaçma ihtimali olmadığı için uzun dönemde implant tedavileri daha başarılı olmaktadır.

Diş çekimi ile Aynı anda implant uygulamaları, eğer kemik yapısı uygunsa, çok sıklıkla uyguladığımız bir tedavi çeşitidir. İşlem öncesi diş tomografisi çekilir ve çene kemiğinin yapısı incelenir. Kemik yapısı uygunsa, dişin çekilmesini takiben implant yerleştirilir. Bazı durumlarda hemen üzerine geçici bir protez de yapılabilir, böylece hiç dişsiz kalmazsınız. Ardından 2-3 aylık iyileşme süreci beklenir ve kalıcı protez yapılır

“Yaptırdığım her işlemden çok memnun kaldım. Çok steril bir ortam ve hekimlerin eli çok hafif. Çekim, dolgu, diş temizliği, kaplama ve implant yaptırdım hepsinden çok memnunum sonrasında da herhangi bir sorun yaşamadım.”

Begüm U.

“Merhabalar Özgür dental clinic de diş eti çekilmesi,kemik tozu uygulaması,implant,köprü, diş eti yaması gibi uzun işlemler sonrası saglikli dislerime kavustum. Mehmet bey ve Hatice hanım işlerini çok iyi yapan ve ilgili olmalarından dolayı çok memnun kaldım.Dis ile ilgili sorun yaşayan tüm herkesin gönül rahatlığıyla tedavi olabileceği çok güzel bir klinik. Tekrar teşekkürler.”

Levent K.

“Anne şefkati ve heykel sanatçısı ustalığıyla dişlerinize tedavi uygulansın istiyorsanız buraya gelin. Uygulanan tedavilerden ve ilgiden dolayı her işlem için ailecek burayı tercih ediyoruz."

Hasan Efe A.

“Uzun zamandır iyi bir dişçi ararken mahalle muhtarının tavsiye üzerine gittim. Hayatımda en memnun kaldığım diş kliniği. Hatice hanımın elleri çok hafif, hiç acıtmıyor ve kısa sürede mükemmel şekilde işlemleri tamamlıyor. Hatice hanıma güler yüzlü iyi hizmetinden dolayı çok teşekkür ederim.”

Mürüvvet Ö.

"Dr Mehmet Özgür is a dentist that could being me back hope after so many dentists made me lose it. He's a very professional, kind and experienced dentist. I had a bone graft surgery done by him and after a year, it's fully recovered and successful, this time I'm back to him to have my implants done. I would strongly recommend him in this brand new clinic. Wish you the best."

Naz O.

"Yarım kalmış implant tedavimi Hatice hocam sorunsuz ve acısız bir şekilde kısa zamanda tamamladı ve beni diş sağlığıma kavuşturdu. Ellerine ve emeğine sağlık Hatice hocanın. Hastalarına çok özen gösteren bir klinik olmasının yanında ayrıca da çok temiz. Teşekkür ederim ilginize ve emeğinize."

Pelin K.

“Uzmanlık ve tecrübenin samimiyetle birleştiği emin ellerdesiniz. İmplant tedavisi için tercih ettik ve çok memnun kaldık. Annemin çenesine tam 8 adet implant yerleştirildi. Diş çekimleri, kanal tedavileri ve daha bir çok işlemin olduğu bu uzun süreç Mehmet Bey ve Hatice Hanım maharetli elleri ve kusursuz planlamasıyla zahmetsizce ve çok keyifli geçti.

Yapılacak her işlem öncesi annemin detaylı bilgilendirilmesi, doğru ve fonksiyonel implant markasının belirlenmesinde bizi yönlendirmeleri kendilerine olan güvenimizi kat be kat artırdı.

Bir çok diş hekimin implant seçiminde sadece markaların menşeilerinden Alman-Amerikan-Kore-Yerli diye bahsederek hasta tercihine bıraktığı bu konuda profesyonelce yaklaşımlarıyla bizim en doğru seçimi yapmamızda çok yardımcı oldular.

Dişçi koltuğuna yaslanın ve dişlerinizi Mehmet ve Hatice Hanım’ın ellerine bırakın. :)”

Serdar S.

“Dolgu ve implant işlemi yaptırdım.. çok ilgili ve alanında uzman doktorlarımız herkese tavsiye ederim.”

Utku M.

“I have had regular cleaning service in U.S. and other countries, excellent result, total professionalism and great price. Highly recommend them”

David K.

"Mehmet Bey son derece işine hakim, titiz ve hastayı açıklamalarıyla rahatlatan bir doktor. İmplant ve tünel operasyonu yaptırdım. Öncesi ve sonrasında takip ve iletişim çok önemli ve Mehmet Bey her aşamada bilgi verdi. Kesinlikle tavsiye ederim. Ayrıca yeni yeri tertemiz ferah ve donanımlı. Bir kez giderseniz bi daha bırakmazsınız.


Aynı şekilde Hatice Hanım da kaplama yaptı ve son derece dikkatli, detaylara önem veren ve işini severek yapan bir doktor. Her ikisine de çok teşekkür ederim.


Düzenli kontrollerde görüşmek üzere"

Şebnem K.

"Mehmet bey Hatice hanım sizlere çok teşekkür ediyorum dişlerim çok güzel. Ve çok doğal oldu .implantan çok korkuyordum hiçte korkulacak bir şey degilmis tedavi süresince hiç ağrı acı hissetmedim düşlerim o kadar güzel olduki gören soruyor kim yaptı harika olmuş diye . elinizin hafifliği guleryuzlulugu içiin size ne kadar teşekkür etsem azdır harikasınız ellerinize emeğinize yüreğinize sağlık 👏 çok teşekkür ederim 👋👋"

Sibel T.

"Köpek dişi çevresinde kemik kaybım vardı. Greft (kemik tozu) ile yeni kemik oluşumu yaptırdım. Bir çok hekimin kurtulmaz dediği diş inşallah kurtulmuş oldu. O diş kurtulmazsaydı sadece sağlıksal değil esttwik olarak da yüzümde ciddi sıkıntılar olabilirdi. Köpek dişim iri ve kökü kalın, dudağı taşıyor, yüzü şekillendiriyor. Büyük bir iş başardı bence. ona gerçekten minnettarım. Kendisi hem çok anlayışlı hem de dürüst davranan bir hekim. Başarı ve iyilik hep onunla olsun"

Bi. R.

bottom of page